Lituanistai bendradarbiauja

  • Paskelbė : Barbora Dotiene
  • Paskelbta: 2022-11-15
  • Kategorija: Pranešimai

Kitų mokyklų lituanistus pakvietėme bendradarbiauti

Bendradarbiavimas siekiant, kad mokiniai patirtų mokymosi sėkmę, kad gerėtų ugdytinių pasiekimai, - mokytojų lituanistų veiklos prioritetas. Būtent todėl Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė 2022 m. lapkričio 10 d. inicijavo apskrito stalo diskusiją ,,Šiandien aštuntokas – rytoj gimnazistas“. Diskusijoje dalyvavo  Gargždų ,,Minijos“ bei ,,Kranto“ progimnazijų, Vėžaičių, Dovilų pagrindinių mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, administracijos nariai, Klaipėdos rajono švietimo centro metodininkė Nomeda Skliuderienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo patarėja Vilma Gudzevičienė. Pokalbio metu mokytojas Vidas Vaitkus svečiams papasakojo apie gimnazijoje organizuojamą pirmokų srautinį mokymą(si), apie adaptacinio laikotarpio iššūkius, pasidžiaugė į mokyklą atvykusiais motyvuotais, kūrybingais ugdytiniais, pristatė I (9) klasių atitikties 8 klasės metiniams mokymosi pasiekimams analizę. Gimnazijos lituanistai akcentavo, jog Gargždų ir aplinkinių miestelių mokyklų pedagogų partnerystė yra būtina ugdant mokinių bendrąsias kompetencijas, raštingumo, tekstų kūrimo įgūdžius, meilę knygai, gebėjimą adekvačiai vertinti savo galimybes,  paisyti rašto kultūros reikalavimų.

                      Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai diskutavo apie įsisenėjusias Lietuvos švietimo problemas: nesibaigiančius sisteminius pokyčius, sunkumus dirbant su įvairių mokymosi poreikių mokiniais, nepakankamą individualizuotą pagalbą lituanistams, didėjantį darbo krūvį, mokyklų kovą dėl  aukštesnės reitingo vietos, apie silpstantį gimtosios kalbos prestižą.

                      Apskrito stalo diskusija ,,Šiandien aštuntokas – rytoj gimnazistas“ yra realus veiksmas, skatinantis sumažinti atotrūkį tarp skirtingų mokyklų reikalavimų ugdytiniui ir kurti  kokybiškas lavinimo sąlygas kiekvienoje jų.

 

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinės grupės

pirmininkas Vidas Vaitkus

Nuotraukos Nomedos Skliuderienės

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas