LJA „Verslumo akademijos“ mokymai

• Paskelbta: 2022-10-27

Gimnazijoje LJA „Verslumo akademijos“ mokymai

Spalio 17–20 dienomis Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje verslo subtilybėmis besidomintys IIc klasės mokiniai bei trečiokai dalyvavo Lietuvos Junior Achievement „Verslumo akademijos“ mokymuose. Vienai mokinių grupei mokymai vyko dvi dienas, iš viso 14 ak. val. Lapkričio 9–10 d. mokymuose dalyvaus dar viena gimnazijos klasė – IIa kl. mokiniai.

Verslumo pamokų metu buvo mokoma ieškoti iššūkių, išsikelti tikslus, drąsiai reikšti savo nuomonę bei stengtis įgyvendinti idėjas, siekiama sukurti patrauklų verslo idėjos pristatymą. Taip pat buvo stengiamasi spręsti bendruomenės problemas, svarstoma ką galėtume pakeisti žmonių gyvenime dėl geresnės sveikatos, jausmų, saugumo, komforto.

Ekonomistas, verslumo pamokų organizatorius Žanas Gongapševas gimnazijos informacijos sklaidos klubui papasakojo apie savo veiklas, akcentavo tokio pobūdžio mokymų svarbą jaunimui: „Daugiausia laiko skiriu dirbdamas su įmonėmis, organizacijomis, taip pat ir su jaunimu. Kalbamės tokiomis temomis kaip verslumas, pardavimai, marketingas ir komunikacija. Šiuo metu su „Lietuvos Junior Achievement“ dalyvaujame projekte „Verslumo akademija“, kuris skatina Klaipėdos apskrities jaunimą domėtis verslumu bei suteikia žinių kaip įkurti nuosavą verslą. Šios akademijos veiklą pradėti paskatino rinkos poreikis. Vis daugiau jaunų žmonių, kurie niekada nesimokė verslumo, nori startuoti. Iš savo patirties, pasinaudodamas įvairiomis tarptautinėmis metodikomis, padedu pažinti verslumą iš arčiau. Čia jauni žmonės sužino, kokie dalykai svarbūs dirbant komandoje, kokį darbą joje atlieka lyderis, daugiau sužino apie verslo pradžią: su kokiomis problemomis susiduriama ir kaip jas reikėtų spręsti. Tokias žinias kiekvienas mokydamasis verslumo gali pritaikyti jau dabar, steigdamas jaunąją bendrovę su „Lietuvos Junior Achievement“ pagalba arba vėliau kurdamas savąjį verslą.“

IIc gimnazijos klasės mokiniai Simonas ir Nedas džiaugėsi verslumo mokymų nauda: „Labai patiko ši pamoka, išties įdomiai papasakojo apie verslumą. Dalyvaudami šioje programoje sužinojome, ko reikia norint įkurti stiprų, pelningą verslą. Nuostabi programa, linkime ir toliau skatinti jaunimą domėtis verslumu, žengti pirmyn.“

Mokytoja, laikinai vykdanti gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas, Sandra Sliosorienė džiaugėsi programa: „Šios programos metu jauni žmonės gali pagilinti finansinio raštingumo žinias, įgyti naujų verslumo kompetencijų, skatinamas bendradarbiavimas, gebėjimas planuoti savo ateitį. Džiaugiamės, kad „Verslumo akademijos“ mokymai vyksta mūsų gimnazijoje ir juose galime dalyvauti bei skatinti jaunus žmones domėtis verslumu.“

Informacijos sklaidos klubo narės Agnė Gečaitė ir Gabrielė Zajančkauskaitė

Nuotraukos: