Mentorystė „Vaivorykštės” gimnazijoje

• Paskelbta: 2023-04-05
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Mentorystė „Vaivorykštės” gimnazijoje

Visi norime, kad mokyklose mūsų vaikus gyvenimui ruoštų gabūs, entuziastingi, komunikabilūs ir talentingi pedagogai, todėl turime stengtis sudominti jaunus žmones mokytojo profesija, skatinti juos įsilieti į pedagogų bendruomenę. Mentorystė – garbinga mokytojo misija ir puiki galimybė padėti jaunam žmogui parinkti mokytojo profesiją.

Jaunojo pedagogo klubo tikslas – sudaryti sąlygas Klaipėdos rajono mokyklų vyresniųjų klasių mokiniams įgyti žinių ir patirties bei susipažinti su mokytojo profesija.  Jaunojo pedagogo klubo narės gimnazistės Živilė Dargytė ir Irma Zalepugaitė galvoja pasirinkti pedagoginės krypties studijas ir tapti mokytojomis, todėl mielai naudojasi galimybėmis praktiškai išbandyti mokytojo darbą. Gimnazisčių mentorė Gargždų ,,Vaivorykštės” gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė mokinėms pasiūlė pravesti pamoką Ic klasės mokiniams. Dvyliktokės pasirinko temą „Homeostazė” ir ruošėsi pamokai iš anksto: kartu su mentore rengė pamokos planą, suformulavo pamokos uždavinį, parinko ir taikė aktyvius mokymosi metodus ir paskatino mokiniųs įsivertinti savo veiklą pamokoje. Jaunųjų mokytojų pravesta pamoka patiko pirmokams gimnazistams, todėl jie norėtų, kad mokyklose dirbtų daugiau jaunų mokytojų.

Biologijos mokytoja mentorė Raimonda Kundrotienė