Sveikinimai abiturientei ir jos mokytojai

• Paskelbta: 2024-05-23

Padėka abiturientei ir jos mokytojai už etninės kultūros puoselėjimą

Gegužės 22 d. abiturientei Danielei Domeikytei bei jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Zofijai Vaitkuvienei Klaipėdos rajono etninės kultūros centre įteiktos padėkos už  etnografinių žinių apie Mažąją Lietuvą sklaidą.

Centro direktorius Jonas Tilvikas pasidžiaugė, kad jauniems žmonėms rūpi gimtinė, jos išskirtinės asmenybės, kad kūrybiniai darbai garsina Klaipėdos kraštą. Primename – gimnazijos IVb klasės mokinė Danielė Domeikytė parašė publicistinį darbą ,,Pažinimo kelias“, kuris Respublikiniame jaunųjų filologų konkursė įvertintas I laipsnio diplomu. Straipsnyje pristatomas Klaipėdos krašto etnologas Helmutas Lotužis, kalbama apie Kisinių kapinių unikalumą (darbą galite skaityti  https://www.menobangos.lt/daniele-domeikyte-pazinimo-kelias/ ).

Visi kviečiami apsilankyti Klaipėdos rajono etninės kultūros centre, kur iki lapkričio mėnesio eksponuojama autentiška paroda „Krikštų tradicija Mažojoje Lietuvoje”. Anot Mažosios Lietuvos kraštotyrininkės, dailininkės Ievos Evos Labutytės, krikšte, šiame tauriai paprastame antkapiniame paminkle, telpa viskas: baltiškos kultūros ženklai, Mažosios Lietuvos reliktai ir genties kodas. Puiki galimybė (ir būtinybė!) čia pat, Doviluose, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką, ugdytis kultūrinę, pažintinę, pilietinę kompetencijas!