Rudeninis „Vaivorykštės“ gimnazijos žygis

• Paskelbta: 2022-11-28

Sėkmingas rudeninis „Vaivorykštės“ gimnazijos žygis

2022-11-26 mokyklos tarybos, I klasių tėvų iniciatyvinės grupės, 302 Jaunųjų Kuršių Kuopos bei Gargždų atviro jaunimo centro (GAJC) dalyvių dėka įvyko rudeninis „Vaivorykštės“ gimnazijos žygis. 9 km maršrutas (gimnazija–Gargždų miesto parkas–automagistralė–poilsiavietė Raganaitė–Gerduvėnai–Gargždų piliakalnis) šios idėjos entuziastų neišgąsdino – įveikti šį atstumą susirinko gausus būrys jaunuolių, jų šeimos narių bei mokytojų.

IIg žygeivės Milanos Požemeckaitės įspūdžiai: „Keliavome gana įdomiu maršrutu: palei slėnį, Miniją, lipome ant tilto, kad persikeltume į kitą pusę, ėjome per mišką, kilome ir leidomės kalneliais bei kalnais, tada pasiekėme mūsų tikslą – piliakalnį. Aš nepavargau, lengvas pasivaikščiojimas, kaip kitiems – negaliu pasakyti. Emocijos, išties, pozityvios: buvo nemažai linksmų akimirkų, daug juokėmės su draugais ir pažįstamais, pavalgėme skanios košės, visi buvo draugiški. Gera prisiminti!“

Istorijos mokytojos Vidos Mockuvienės mintys po žygio: „Nuostabus žygis. Pirmoji jo dalis buvo labai smagi. Priėjus tiltą, atsirado kliūčių: įkalnės, statūs šlaitai, pakalnės, tai tuomet jau truputį pavargome. O šiaip – buvo fantastiška! Labiausiai man patiko tėvelių virta košė ir tai kad tarp žygiavusiųjų buvo daug mano ugdytinių – IIg klasės mokinių.“

Gimnazijos direktorė Ona Sturonienė džiaugėsi sėkmingai pavykusiu žygiu: „Susitikus su pirmų klasių tėvais, išsikėlėme užduotį: sugalvoti, kokį renginį galėtume pasiūlyti gimnazijos bendruomenei. Pirmų klasių tėvų atstovai pasiūlė žygį. Jie patys sudarė maršrutą, virė košę. 72 pakilios nuotaikos  žygeiviai šeštadienio rytą ėjome aplink Gargždus tol, kol pasiekėme galutinį tikslą – Kalniškės piliakalnį. Išsiduosiu, kad šis maršrutas pareikalavo nemažai fizinių jėgų, nes, kaip ir minėjau, teko įveikti tam tikras kliūtis: reikėjo lįsti per tvorą, peršokti upelį, lipti į kalną, tačiau geras oras ir žygeivių vienybė padėjo įveikti visus sunkumus. Labiausiai patiko, jog dalyvavo daug mokinių, kad prisijungė „Kuršiai“. Labai džiaugiuosi tuo, kas įvyko. Esu dėkinga organizatoriams ir visiems žygio dalyviams.“

302 Jaunųjų Kuršių Kuopos vadovas Aidas Kryževičius trumpai pasidalino savo įžvalgomis: „Kadangi dažnai tenka vaikščioti su jaunimu ir įveikti gana didelius atstumus, šis žygis tikrai nebuvo sunkus. Labai smagiai ir prasmingai praleidome laiką bei dar labiau sustiprinome bendradarbiavimą su Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bendruomene.“

Informacijos sklaidos klubo narė A. Gečaitė