Sausio 27-oji – HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENA

• Paskelbta: 2024-01-29

Sausio 27-oji – HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENA

Sausio 26 d. IIe ir IIc klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos-geografijos pamokoje, kurioje buvo kalbama apie Vilniaus getą, stereotipus, Panerių masinių žudynių vietą. Pamokas vedė IV-klasių gimnazistės Eva Černiavskytė, Deimantė Birškytė ir Augustė Petreikytė. Pamokų metu mokiniai buvo suskirstyti į tris grupes, kiekviena grupė turėjo eiti į skirtingus kabinetus, kur jų laukė teorinė dalis ir atliekamos užduotys. Mokiniai pildė „Minčių žemėlapius“, rašė pateiktos situacijos pabaigą. Taip simboliškai buvo „imituojamas“ pasivaikščiojimas po Vilniuje buvusių getų, kuriuose buvo likviduojamos aukos, vietas. Pamokų pabaigoje reflektuojant šią netradicinę veiklą, mokiniai džiaugėsi sužinoję naujų faktų apie Holokaustą, įgiję įdomios patirties dalyvaujant pamokose mokiniai-mokiniams. Į tokias netradicines pamokas mokinius pakvietė ir gimnazistėms pasiruošti padėjo istorijos mokytoja Ingrida Jančauskienė.