Žemaitiški skaitymai

• Paskelbta: 2023-11-20

Žemaitiški skaitymai

Lapkričio 18 d. Vėžaičių kultūros centre vyko etno projekto ,,Palėkėms kap atradėms“ konkursas-šventė ,,Žemaitėjė žuodie ėr šėrdie“. Renginio organizatoriai -  Vėžaičių kultūros centras ir Klaipėdos rajono žemaičių draugija. Konkurso tikslas – skatinti žemaičių tarmės vartojimą, puoselėti jos autentiškumo bei tautinio identiteto saugojimą tarp augančiosios kartos. Į šventę susirinko apie 30 dalyvių nuo pačių mažiausių iki suaugusiųjų, kurie žemaitiškai pasakojo šmaikščias istorijas, skaitė gyvenimo džiaugsmu pulsuojančią poeziją.

Renginyje sėkmingai pasirodė mūsų gimnazijos ketvirtokė Valdonė Mažeikytė, kuri šiaurės žemaičių dounininkų tarme perskaitė pamario krašto padavimą. Žiūrovus Valdonė pakerėjo  sodriu gyvu tarmišku žodžiu, įtaigiu teksto perteikimu. Smagu, kad mokinės šeimoje branginama žemaičių tarmė.

Abiturientei konkursui pasirengti padėjo mokytojas Vidas Vaitkus.