Šimtadienio šventė ,,Iš tikrųjų nieko nenutiko!"

  • Paskelbė : Barbora Dotiene
  • Paskelbta: 2023-03-01
  • Kategorija: Renginiai

Laukiamiausia, gražiausia, jaunatviškiausia šventė įvyko: ,,Vaivorykštės" šimtadienio šventėje ,,Iš tikrųjų nieko nenutiko!"

Šimtadienis Gargždų „Vaivorykštės" bendruomenei reiškia daugiau nei 100 dienų iki pirmojo egzamino pradžios. Kartais šis renginys pavadinimas didžiuoju projektu ar metų renginiu. Šios šventės laukia ir abiturientai, ir šią šventę organizuojantys trečiokai gimnazistai kartu su savo klasių vadovais. Tai kelis mėnesius trunkantis procesas, kurio metu mokiniai ir jų mokytojai ne tik susiduria su įvairiais iššūkiais ir išbando savo jėgas, atskleidžia kūrybines galias, bet ir kuria bendrystę, stiprina emocinius ryšius vieni su kitais, įamžina širdžiai mielus prisiminimus.

Miestelio bendruomenė pasitiko abiturientus ryte

Kaip ir kiekvienais metais buvo organizuojama rytinė šimtadienio dalis. Gimnazija tapo miesteliu, o kad šimtadienio vakaro tema iki paskutinės minutės būtų klaidinanti, kiekviena klasė gavo žemėlapius – jų užduotis buvo surasti lobį. Ketvirtokai buvo kviečiami apsilankyti įvairiose vietose ir atlikti tam tikras užduotis: vaikų žaidimo kambaryje – prisiminti vaikystę, parduotuvėje – nusipirkti egzaminų atsakymus, kirpykloje – pasipuošti šventei, bažnyčioje – pakartoti priesaiką, kurią buvo pažadėję įgyvendinti krikštynų metu, kavinukėje galėjo atsigerti kavos ir pailsėti ketvirtokų auklėtojai, o miesto aikštėje (gimnazijos aktų salėje) tuo metu abiturientai per kelias trečiokų sukurto fimuko minutes prisiminė visus keturis savo metus, praleistus gimnazijoje.

Pasirengimas egzaminams pirtelėje  (tokia šimtadienio tema)

Šventės data buvo suplanuota jau spalio mėnesį. Trečiokai žinojo, kad šventė sutaps su karo Ukrainoje metinėmis, tad renginio pradžioje gimnazijos mokytoja, režisierė Rasa Rusteikienė pakvietė visus žuvusius pagerbti tylos minute, pagarbiai prisiminė šią istorinę datą kalbėdama: ,,Jeigu kiekvienas karys, ukrainietis laisvės gynėjas galėtų rašyti savo dienoraštį, kiek turėtume istorijų... Ukrainos tauta, kovojanti už laisvę ir nepriklausomybę, prikaustė daugelio pasaulio žmonių dėmesį ir jų akyse parodė, kaip gimsta ne tik istorija, tačiau ir formuojasi tauta, žinanti ne tik laisvės vertę, tačiau ir pasiryžusi dėl jos aukotis. Aš nešiojuosi savo širdyje Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žodžius: ,,Savo karą už nepriklausomybę ir laisvę mes, ukrainiečiai, atlaikysime oriai ir pergalingai.” Duok Dieve jiems stiprybės, o mums visiems begalinio noro padėti ginti mūsų visų demokratiją.” Taigi, vasario 24 dieną, 17.00 val. abiturientai ir jų tėveliai, kiti svečiai buvo laukiami Klaipėdos koncertų salėje.

Visos gimnazijos bendruomenės labiausiai laukiama dalis ir įspūdingiausia kulminacija – vakarinis pasirodymas. Trečiokai ilgai „suko" galvas ieškodami geriausios temos šiai šventei. Pasirinkta tema, kaip sako vienuoliktokai: „iš aktualių gyvenimo įvykių" – pirtelė. Taigi iš daugybės minčių ir idėjų gimė smagi komiška istorija apie moksliukę abiturientę Paulytę ir į Londoną kartu su ja pasiruošusį vykti Žilvį. Jis susilažino su Simu, kad jai pasipirš ir įtikins panelę kartu pasiruošti ir išlaikyti VBE. Simas netikėjo, bet Žilvis nė negalvodamas pasipiršo merginai. O ar Paulytė patikėjo vaikino žodžiais? Tikrai taip, bet istorija tikrai ne vedybomis baigėsi, o ir pasiruošimas egzaminams išnyko kartu su pirtelės garu. Žinoma, kaimynai (juos vaidino abiturientai, susirinkę į šventę) nuolat skundėsi pirtelėje „besimokančiais". Kaimynai Žemaičiai iškvietė gaisrininkus, Aliuliai elektrikus, Kalinauskai vandentiekio tarnybas, Valinčiai greitąją, o galiausiai, kai finalinėje scenoje prasidėjo mūšis vantomis, tuomet kaimynai Jurjonai iškvietė ir policiją. Tikrąsias pirtelių istorijas sienos nutyli... Iš tiesų policijos ekipažas su tarnybiniu triušiu ir į ,,Raganaitę“ gavo iškvietimą. Kas ten įvyko? Oi, įvyko... Bet... iš tikrųjų nieko nenutiko!

Muzikinio spektaklio personažai (trečiokai gimnazistai) dalinasi savo įspūdžiais po pasiruošimo VBE pirtelėje ,,Karma“ su skaitytojais.

Pokalbyje dalyvavę Benediktas (Simutis), Darija (Paulytė), Nojus Š. (Žilvis), Viltė (Meda), Augustas (Leonas),  Nojus G. (Zenius), Eva (Olia), Deimantė (Ilona), Justas (Gedutis), Deimantas (Vytska) dalinosi įspūdžiais juokaudami. Vieni iš jų pripažino, kad rengimosi šimtadieniui procesas (nuo temos pasirinkimo iki realios šventės pabaigos) lengvas nebuvo, kiti įvardino, kad nesunku buvo įsijausti į personažo pasaulį, smagu buvo kurti šokius (šįsyk pirtelėje ir trankus kankanas, ir jausmingoji burleska, ir vantų mūšio šokis...), o anot Benedikto, po renginio ,,pirmos scenos viskas sklandžiai plaukė (with a flow). Žinojom, kad mokytoja Rasa pasitikėjo mumis ir nebuvo kelio atgal.“ Artistai trečiokai pripažino, kad kilo sunkumų: dalis iš jų sakė, jog sunkiausia buvo rašyti scenarijų ir generuoti tinkamas idėjas, kurios padėtų išvengti nesklandumų, kiti pasidalino, kad reikėjo išeiti iš komforto zonos ir išmokti įsijausti į vaidmenį stovint prieš auditoriją. Eva dalijosi savo mintimis: „Man teko palaužyti liežuvį dėl rusiško akcento, kuris man labai svetimas." Nojus G. empatiškai atsakė, kad sunkiausias momentas yra tas, kai turi suvokti, jog viskas yra laikina. Visi personažai sutarė, kad pozityvios emocijos vyravo jau nuo repeticijų ir bendro šimtadienio pasiruošimo pradžios. Trečiokai ne tik pažino vienas kitą geriau, bet ir sustiprino tarpusavio ryšį. Žinoma, vakarinė dalis, žiūrovų reakcijos, nuotaika ir aplodismentai nepaliko abejingų. Justas sakė: „Didžiausią kiekį teigiamių emocijų suteikė šventės finalas, kadangi po viso ruošimosi bei įdėtų pastangų viskas atsipirko." Veikėjų mintys apie šventę ir jos lūkesčius sukosi panašia linkme. Visi nuoširdžiai džiaugėsi savo darbu, nes jis pareikalavo ne tik šalto proto, bet ir karštos širdies. „Vytska iš visos širdies dėkoja visiems draugams už tokį balių bei bernvakarį, buvo nuostabu ir visi lūkesčiai buvo pranokti!" – savo emocijomis dalijosi Deimantas.

Renginio režisierės, IIIe klasės vadovės Rasos Rusteikienės įspūdžiai

„Man šimtadienio šventė kaip visuomet -  pati nuostabiausia. Sakyčiau, stebuklas, kad apie 60 trečiokų gimnazistų scenoje geba vieni kitus jausti, girdėti, kartu kurti, svajoti ir padaryti taip, kad visiems visiems, atėjusiems į šventę, būtų gera. Jau rudenį visi kartu su trečiokais ir klasių  vadovais nusprendėme, kad norime daug juoko, linksmybių ir šurmulio, todėl pasiūliau jiems muzikinio spektaklio žanrą. Tad buvo daug muzikos ir šokių. Temą jie rinkosi patys. Kaip visada - originalią. Šiemet juokavau ir linksminausi kartu su jais, nes iš tiesų visas spektaklis ir yra apie juos. Pirtelėse ,,besimokančius”, VBE egzaminams besirengiančius jaunus žmones. Man labai labai patiko jų idėja pirtelėje mokytis ir ,,prisidirbti”. Taip ėmė gimti scenarijus, vaidmenys, šokiai, scenografija, režisūriniai sprendimai. Smagu kurti scenarijų, repetuoti, kartu išgyventi įvairiausių emocijų pliūpsnius, pavargti ir vėl repetuoti, repetuoti... Dėl trijų valandų akimirkos, kuri kaip visad lieka nepakartojama.“

Patys pačiausi (mokytojai juos žaismingai pavadina futbolistų laida)

Ši šventė abiturientams. Tarsi dovana. Visos penkios klasės paruošė labai gražius, įspūdingus pasirodymus (šokiai), dėkojo savo auklėtojams, tikėdamiesi jų paramos per likusį laiką gimnazijoje. ,,Patys pačiausi“ tradiciškai buvo nominuoti. Trečiokai jiems įteikė žaismingus apdovanojimus: „Smalsiausia" pripažinta Rugilė Širakovaitė, pastebėta „Bėglė“ – Teresė Ložinskaitė, įvertinti stilingieji: įspūdingasis „Modelis“ – Justas Vanagas, „Stilingiausia“ – Uršulė Juraškaitė. Už kruopštų mokymąsi įvertintos net trys merginos, joms suteikta „Proto bokšto“ nominacija – Emilija Srėbaliūtė, Gabija Lūžaitė, Bernadeta Jasaitė. Aplodismentais palydėta gražiausia abiturientų „Porelė“ – Rūta Fetingytė ir Jonas Lankutis. Dar audringiau pasveikinti „Fuliorai“ – Timūras Beržonskis, Klaidas Birgiola, Karolis Toleikis, Armandas Samsonik, Martynas Abramavičius, Tomas Šimkus ir Aivaras Mukauskas, „Influenceris" Nedas Norvaiša, gražuolės „Šokėjos“ – Jogailė Jasevičiūtė, Fausta Lipskytė, Ieva Mikalauskytė, Augusta Kairytė ir Enrika Jankūnaitė. Smagų tostą scenoje pasakė abiturientų „Saulytė“ Saulius Petrusevičius. Juoko banga nuvilnijo išgirdus nominaciją ,,Čabas“,skirtą abiturientui Tomui Čaban (šios nominacijos kontekstas suprantamas trečiokams ir ketvirtokams). Pripažinta, kad ,,kiečiausią“ „Metų mašiną“ vairuoja Auksė Paulikaitė, o nominacijas vainikavo paminėti ryškieji gimnazijos „Animatoriai“ Kajus Talmontas ir Adrijus Gedmintas. Vakaro pabaigoje ketvirtokai buvo vaišinami desertais, džiaugsmingai išlydėti švęsti.

Ketvirtokų vadovų įspūdžiai

                      Jau tapo gražia tradicija, kad savo artistiškumą šimtadienio vakarą atskleidžia ir ketvirtokų vadovai. Jų pasirodymas visuomet tampa šventės kulminacija. Šiais metais gimnazija išlydi 5 abiturientų klases. Klasių vadovai ir šventės įspūdžiais dalinosi, ir savo ugdytiniams linkėjimus siuntė. Visi džiaugėsi puikia, originalia švente. Anglų kalbos mokytoja, IVe klasės vadovė Giedra Aliulienė: ,,Laikas prabėgo nepastebimai. Šventė jaunatviška ir neakademiška, kaip niekad daug humoro. Ne viską laikas keičia: prieš 40 metų butelį sukom vakarėliuose, kad pasibučiuotume, jūs darote lygiai taip pat...“ IVa klasės vadovė Alina Kalinauskienė dalinasi: ,, Puiki šventė, viena geriausių, kurias teko matyti nuo darbo mokykloje pradžios. Tikrai nustebino trečiokų aktoriniai gebėjimai. Subtilus humoras, natūrali improvizacija sustiprino vaidmenų autentiškumą. Puikūs sprendimai, šauni komanda.“ Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nerija Valinčienė, išlydinti IVd klasę, džiaugėsi: ,,Puikiai, šauniai, nuostabiai – kaip visada įsimintina šventė! Džiaugiuosi, kad mūsų gimnazijoje jau yra tadicija Šimtadienį švęsti kaip didžiausią bendruomenės įvykį. Kaip ir kiekvienais metais nustebina tai, kad mūsų gimnazijoje tiek daug talentingų jaunuolių.“  Giedrius Žemaitis, matematikos mokytojas, IVc klasės vadovas pagyrė įtraukiantį scenarijaus siužetą, mokytoja Violeta Jurjonienė (IVb klasės vadovė) pastebėjo, kad ir laikas neprailgo, jai patiko, kad kaimynų trobos žaismingai pavadintos būtent auklėtojų pavardėmis.  

Sukaupti ,,bendri“ palinkėjimai abiturientams nuo trečiokų ir jų vadovų

Teks priminti sau, kad egzaminai ateina ir praeina. Nesinervinkit. Nors... Nepamirškit, kad gali būti ir ,,dvejetas dienyne“.  Būkit optimistai kaip jūsų Animatoriai ar Čabas ir gyvenkit taip, kad nebūtų gėda susitikti klasės draugų po 20 metų. Nepamirškite, kad  puikiai pasilinksminus teks dar kartą susikaupti paskutiniam žingsniui iki egzaminų ir sėkmingai juos išlaikyti, o apskritai egzaminai – tik gyvenimo slenksčiai. Išnaudokite kiekvieną galimybę, užsiauginkite sparnus, kurie nuneš jus į jūsų svajones. Įvertinkite tai, ką turite, ir nepamirškite tuo pasidžiaugti. Sėkmės! Svajonių ir jų išsipildymo! Ir... kad kelelis nedulkėtų, o pareigūnė p. Kmyninė vakarėlių negadintų. Tikimės, kad atsiminus savo šimtadienį, jus aplankys tik geriausios emocijos ir prisiminimai. Sėkmės laikant egzaminus, siekiant karjeros!

Įspūdžiais dalinosi IIIc klasės gimnazistė Rusnė Budginaitė

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas