Krevečių lukštai – inovatyvaus tyrimo objektas

• Paskelbta: 2024-03-04

Krevečių lukštai inovatyvaus tyrimo objektas

Mokinių  tyrimų pasaulyje matome ne tik  idėjų gimimą, bet ir įkvepiančius atradimus, kurie gali pakeisti mūsų požiūrį į pasaulį. Tai patvirtina Gargždų "Vaivorykštės" gimnazijos IIIb klasės mokinio Gyčio Gedminto vasario 29 dieną Klaipėdos miesto ir regiono mokinių gamtamokslinių eksperimentų konkurse pristatytas tiriamasis darbas „Chitozano sintezė iš krevečių lukštų ir  alternatyvių išskyrimo metodų taikymo galimybės bei ateities perspektyvos“. Šis  tyrimas ne tik akcentuoja mokslo ir gamtos sąveikos svarbą, bet ir kelia klausimus apie inovatyvius sprendimus, kurie gali turėti didelį poveikį ateities technologijoms ir aplinkai. Tai puikus pavyzdys, kaip mokiniai gali tapti atradėjais mokslinės pažangos srityje ir paskatinti svarbias diskusijas apie aplinkos išsaugojimą bei tvarų vystymąsi.  Gimnazisto Gyčio tyrimas  leido suvokti, kad net iš pažiūros paprasti gamtos resursai tokie kaip krevečių lukštai gali būti naudojami inovatyviems sorbentams kurti bei  tvariam chitozanui išskirti. G. Gedmintas buvo apdovanotas padėka ir asmeninėmis dovanėlėmis.

Tiriamojo darbo vadovė chemijos mokytoja metodininkė Jurgita Gerulskienė džiaugiasi savo mokinio pasiekimais ir linki pažangių idėjų mokslinių tyrinėjimų srityje.